Transport multimodalny

Transport multimodalny to przewóz z wykorzystaniem kilku różnych rodzajów transportu,  z uwzględnieniem możliwości przeładunku towarów na inny środek transportu oraz czynności składowania.

BILAX posiada bogate doświadczenie w organizacji przewozów różnymi środkami transportu,  w tym realizacji czynności przeładunkowych, magazynowania, składowania a także przepakowywania  w magazynach tranzytowych. Nasi specjaliści pomagają w opracowaniu optymalnych tras, dostosowanych do potrzeb naszych klientów. Zajmujemy się także przygotowywaniem i gromadzeniem dokumentów wymaganych do transportu.

Organizujemy transporty ładunków na całym świecie, a nasi klienci korzystają z najatrakcyjniejszych rozwiązań logistycznych i ekonomicznych  w zakresie organizacji dostaw.

Systemowość

Systemowość

Operator transportu multimodalnego łączy wszystkie etapy transportu w spójną całość, zapewniając ciągłość procesu transportowego, dostępność funkcjonalnej infrastruktury i spójność dostaw w jednolitym systemie handlowym i prawnym.
Efektywność

Efektywność

Transport multimodalny pozwala zoptymalizować trasę przewozu z wykorzystaniem z dostępnych rodzajów transportu, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i charakteru ładunku oraz warunków geograficznych, obniżając równocześnie koszt i skracając czas dostaw
Elastyczność

Elastyczność

Elastyczność transportu multimodalnego pozwala skutecznie reagować na nieprzewidziane okoliczności, takie jak klęski żywiołowe, korki czy awarie techniczne pojazdów. Gdy pojawia się problem w transporcie jednego rodzaju, można skorzystać z innych metod transportu, co pozwala kontynuować przewóz bez większych opóźnień.
Niezawodność

Niezawodność

BILAX organizuje proces transportu na całej trasie. Koordynujemy wszystkie czynności, dbając o bezpieczeństwo powierzonego nam ładunku.
najczęściej zadawane pytania

najczęściej zadawane pytania

Jakie rodzaje ładunków można przewozić w transporcie multimodalnym?

W ramach transportu multimodalnego możliwe są przewozy niemal wszystkich rodzajów ładunków, w tym towarów paletowych, kontenerów, sprzętu produkcyjnego, pojazdów, chemikaliów i wielu innych. Rozwiązania multimodalne niemożliwe są jedynie dla tych ładunków, które nie mogą być przeładowane do innej jednostki przy zmianie środka przewozu.

W jaki sposób zapewnia się bezpieczeństwo ładunku podczas multimodalnego transportu towarów?

Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo towarów na każdym etapie przewozu. Nasze czynności obejmują m.in. mocowanie z wykorzystaniem odpowiednich materiałów do zabezpieczania ładunków na czas transportu. 

OBLICZ KOSZT TRANSPORTU

Nie świadczymy usług na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej.
napisz wiadomość
Dane osobowe
Dane dotyczące ładunku
Wypełniając ten formularz, zgadzasz się z Polityka prywatności